İade / Değişim

Değerli Müşterimiz,
Aşağıdaki bilgiler AryaTeknoloji.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

İade Politikası:
İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak bir AryaTeknoloji müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.
İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. AryaTeknoloji.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).
İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.
(İnternet Mağazamız’ da değişim yapılmamaktadır.)

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:
İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz AryaTeknoloji.com adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

İade Koşulları
İade işlemleri “Mesafeli satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 13 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 4’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için AryaTeknoloji.com – Mesafeli satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:
Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

Ürün Değişimi;
Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.
Önemli Not: İnternet siparişlerinizin iade gönderimini aşağıdaki süreci izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
İade Gönderimi
Kargo ile yapılacak ürün iadelerini (AryaTeknoloji) müşteri kodunu belirterek gerçekleştirebilirsiniz. İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli AryaTeknoloji tarafından ödenecektir. Anlaşmalı Kargo firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.
Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.